Curso 2013-2014

Carreira de San TELMO


O Vindeiro domingo de San Telmo, día 27 de Abril pola mañá, vai ter lugar a Carreira de San Telmo 2014, na Corredera de Tui.

CATEGORÍAS E HORARIO DOS PARTICIPANTES

  • Xuveníl ( 7000m nacidos 97/98 ás 10:30h),
  • Senior ( 7000m nacidos 78/96 ás 10:30h),
  • Veteráns A e B ( 7000 m nacidos antes do ano 1977),
  • Cadetes e Infantil ( 2500 m nacidos 1999/00/01/02 ás 12:00h),
  • Alevíns ( 900 m nacidos 2003/2004 ás 12:15h),
  • Benxamíns ( 600 m nacidos nos anos 2005/2006 ás 12:30h),
  • Prebenxamín ( 400 m nacidos 2007/2008 ás 12:45h),
  • Pitufos ( 200m nacidos nos anos 2009/10/11 ás 13:00h).


Acreditacións e entrega de dorsais: de 9.00 a 10.30 horas no paseo da Corredoira.

O prazo de inscricións estará aberto ata o mércores 23 de abril, non se admitirán incricións fora deste prazo, nin no mesmo día da proba.


A inscrición deberá facerse a través do seguinte Formulario de Inscrición: INSCRICIÓN

Despois da entrega de trofeos sortearase unha bicicleta entre os participantes das categorías inferiores.

Tódolos nenos/as teñen que traer chándal( o do cole se o tiveran), a equipación do colexio ( camiseta e pantalón se a tiveran senón traerán camiseta branca), e tenis. En caso de choiva que leven roupa seca para cambiarse.

O Club Atletismo realizará a tradicional OPERACIÓN KILO na que os participantes intercambiarán un kilo de un alimento non perecedeiro polo seu dorsal. Ditos alimentos serán entregados a unha ONG.



II 10 K Salceda de Caselas

Esta carreira celebrarase o vindeiro 4 de maio. Pinchade AQUÍ para ter máis información e no seguinte documento atoparades o regulamento: DOC.

Campo a través  de  Mos.  Proba superada.

cross2013nuevo from Agrupación Baixomiño on Vimeo.


Campo a través Mos 2013 from Melisa Riveiro on Vimeo.




Nun día fermoso, aínda que con frío, celebrouse a proba de Campo a Través zonal da nosa Agrupación.

Os terreos forestais próximos ao pavillón Óscar Pereiro foron o esceario da competición.

Resultados:

Clasificación por equipos:

benxamin  feminino

colexio Maristas

2-9-14-16:    41

CPI Suarez Marquier

7-8-13-28:    56

CEP Pedro Caselles

3-10-15-32:    60

CEIP N 1

4-12-22-23:    61

CEIP N 2

5-18-20-26:    69

benxamin masculino

CEP Pedro Caselles

2-6-17-18:    43

CEIP N 1

8-13-14-30:    65

CEIP N 2

3-22-25-28:    78

CEIP Pintor A. Fernández

12-26-27-39:  104

Colexio Maristas

7-34-36-44:  121

alevín feminino

Club Atletismo Tui

1-2-6-7:    16

CEIP N 1

14-18-20-24:    76

CEIP de Sobrada

8-25-26-29:    88

CPI Suárez Marquier

12-28-30-33:    03

CEIP N 2

17-22-35-39:  113

CEP Pintor A. Fernández

13-31-32-42:  118

CEP Pedro Caselles

10-19-45-47:  121

alevin masculino

Club Atletismo Porriño

1-4-7-8:    20

CEP Pedro Caselles

3-12-13-18:    46

CPI Suárez Marquier

5-14-19-21:    59

CEIP N 1

2-10-25-26:    63

CEIP N 2

17-30-35-37:  119

infantil feminino

CEP Pedro Caselles

8-9-10-14:    41

CEIP N 1

5-6-15-22:    48

CPI Suárez Marquier

7-11-17-19:    54

infantil masculino

CPI Suárez Marquier

2-5-11-12:    30

CEP Pedro Caselles

7-10-13-21:    51

cadete feminino

(Sen equipos)

 

cadete masculino

IES de Tomiño

1-2-4:      7

CPI Suarez Marquier

3-5-7:    15

Descarga arquivo para imprimir

Clasificación individual:

Benxamin Feminino          Alevín Feminino            Infantil Feminino             Cadete Feminino

Benxamin Masculino        Alevín Masculino           Infantil Masculino            Cadete Masculino



Plano do circuito

Aquí poderás consultar toda a información que precisas para participar na carreira:

  • Como chegar: Mira no mapa Google Maps a ubicación exacta do lugar:


Ver mapa más grande


As carreiras

  • Os percorridos, por imaxes, das carreiras nas distintas categorías (CLIC en cada un deles para ver o percorrido en movemento):

                                 BENXAMÍN MASCULINO e FEMENINO                                                               ALEVÍN FEMENINO

                                                      

                            ALEVÍN MASCULINO   e    INFANTIL FEMENINO                              INFANTIL MASCULINO    e    CADETE FEMENINO
                                                         


                                                                                                      CADETE MASCULINO


PLANO EXPLICATIVO PERCORRIDO
(Clic na imaxe)

Normas


  • Participantes: Poderase presentar a todos os participantes que queirades levar en cada unha das categorías mencionadas. Cada equipo presentará un número ilimitado de participantes por categoría, en equipo único. A efectos de clasificación para o provincial, considérase a puntuación obtida dos catro primeiros (tres nas de cadete), e se hai posibilidade de clasificar dous equipos, tomaranse para o segundo equipo, os resultados dos atletas que ocuparon os postos de 7º ao 10º, xa que cada equipo consta de 6 atletas.
  • Premios:  Medallas para os primeiros dez clasificados en cada unha das categorías e Trofeos para os tres primeros equipos.

Transporte: Contactar connosco como máximo ata día 22 de novembro para poder concretar os autobuses necesarios.

Outras:  Aos participantes daráselles unha bolsa con bocadillo, auga, lácteo e froita. Haberá tamén chocolate quente.   Logo da súa participación nas carreiras poderán utilizar distintos recursos deportivos na pista do pavillón deportivo: tenis de mesa, bádminton...

  • Horarios :

                                    8:30     Apertura das instalacións
                                9:30     Apertura da Secretaría para entrega da documentación
                              10:15     Remate do prazo para modificacións nos inscritos
                              10:30     Proba de Benxamín Feminino
                              10:45     Proba de Benxamín Masculino
                              11:00     Proba de Alevín Feminino
                              11:15     Proba de Alevín Masculino
                              11:35     Proba de Infantil Feminino
                              11:55     Proba de Infatil Masculino
                              12:15     Proba de Cadete Feminino
                              12:40     Proba de Cadete Masculino                             

                              13:15     Entrega de premios
                              13:45     Remate da XORNADA
Para o transporte debedes coordinarvos connosco nos teléfonos 650602161 - 677777285.  Convén coñecer con certeza as prazas de au

Inscrición

As inscricións terán que ser recibidas no   noso enderezo electrónico inscribirmos@agrudebam.es como máximo ata o mércores 27 de novembro, para que poidamos xestionar correctamente os traballos de Secretaría.

  • Prepararase documentación para cada centro/entidade que se entregará na Secretaría da proba, e que constará de:

  • dorsais personalizados para cada atleta inscrito

  • Imperdibles para a súa colocación

  • Listado de participantes da entidade, organizados por categorías

  • Folleto explicativo do circuito e dos diferentes percorridos

 

O formulario de inscrición podedes descargalo en formato xls (folla de cálculo) ou doc (documento de texto):

INSCRICIÓN CAMPO A TRAVÉS (Formato XLS) (recomendado)

Nun so documento, con diferentes páxinas, inscribirase aos participantes do colexio en tódalas categorías.

INSCRICIÓN CAMPO A TRAVÉS (Formato DOC)

Haberá que enviar un documento por cada categoría.


__________________________________________________________________

XVIII Cross Escolar Agrupación Deportiva Castro – San Miguel

O pasado día 13 de outubro tivo lugar esta xornada na que acadaron os primeiros postos participantes da zona do Baixo Miño coma o Club Atletismo Thermalia Tui nas categorías Cadete Masculina e Femenina, Infantil Femenina e Alevín Femenina e Masculina; o Club Porriño nas categorías  Cadete Femenina e Infantil Masculina  e Benxamín Masculina ou o Suárez Marquier nas categorías Cadete Masculina e Cadete Femenina .

Pinchade no seguinte enlace para ver os resultados.

CROSS ESCOLAR AGRUPACIÓN DEPORTIVA CASTRO - SAN MIGUEL


_________________________________________________________________________________________________________________________

Curso 2012-2013

I Carreira Pedestre 10k Salceda de Caselas 

INFORMACIÓN E PLANO OBTIDOS POLA PÁXINA WEB DO CONCELLO DE SALCEDA

Descaragar aquí, o regulamento.

DESCRICIÓN CIRCUÍTO I 10K CONCELLO DE SALCEDA

Descripción: Líña de saída situada á altura do portal do edificio da bodeguilla Z-9 e sáese dirección V. Pérez Vidal,  Rafael Tilve Adrio ata o fondo, xírase a esquerda e a continuación á dereita cara Tui, 200m.despois do primeiro cruce á igrexa de Parderrubias xiro á dereita ata o bar Garabullo e 50m. despois 1ª estrada á dereita ata o cruceiro de Maceira, séguese de frente e despois dunha subida de 60m. xírase á esquerda ata San Xurxo.

Ó chegar a antiga estrada Salceda-O Porriño tómase dirección á esquerda e 100m. despois á dereita, hacia A Picoña.

O rematar de baixar a costa do abade e de pasar a 1ª recta xiro á dereita para percorrer 2 Km. da senda do Caselas , que remata á altura do aserradeiro Sestelo, continúase á esquerda dirección A Feira, no cruceiro da fonte da pedra súbese 60m. e xírase á dereita ata a estrada Salceda(centro)- Paxariña. Xírase á dereita e o pasar o río Caselas tómase o cruce á esquerda pasando pola antiga depuradora, 100m. mais adiante xírase á esquerda hacia o barrio de A Pedra.

Ó rematares o camiño da Pedra éntrase na Avda, de Galicia,rúa Arxentina, rúa Pontevedra e META.

Inscricións en: www.championchipnorte.com




Carreira de San Telmo

A carreira terá comezo ás 10.30 horas da mañá. Pero, as acreditacións e a entrega de dorsais será de 9.00 a 10.30 horas no paseo da Corredoira.

  • Horarios das Probas segundo categorías.

Categoría

Ano Nacemento

Horario

Distancia

Xuvenil

96/97

10.30h

7.000m.

Senior

77/95

10.30h

7.000m.

Veterán A

entre 1967 e 1976

10.30h

7.000m.

Veterán B

anterior a 1967

10.30h

7.000m.

Cadete

98/99

12.00h

2.500m.

Infantil

00/01

12.00h

2.500m.

Alevín

02/03

12.15h

900m.

Benxamín

04/05

12.30h

600m.

Prebenxamín

06/07

12.45h

400m.

Pitufos

08/09/10

13.00h

200m.

  • Entrega de Premios: 13.15 horas aproximadamente.
  • A soa inscrición nesta proba implica a total aceptación das condicións recollidas no seguinte Regulamento.

Inscricións

  • O prazo de inscricións estará aberto ata o mércores 03 de abril, non se admitirán incricións fora deste prazo, nin no mesmo día da proba.
  • A inscrición deberá facerse  a través do seguinte Formulario de Inscrición (Nota: non se admitirán inscricións con datos obrigatorios sen cubrir).
  • A inscrición será gratuíta estando aberto no momento de recollida do dorsal a “Operación Kilo” que consistirá na entrega de 1 kilo de alimentos non perecedoiros que serán doados.

Categorías

  • Pitufos: nados nos anos 08/09/10.
  • Prebenxamín: nados nos anos 06/07.
  • Benxamín: nados nos anos 04/05.
  • Alevín: nados nos anos 02/03.
  • Infantil: nados nos anos 00/01.
  • Cadete: nados nos anos 98/99.
  • Xuvenil: nados nos anos 96/97.
  • Senior: nados entre 1977 e 1995
  • Veterán A: nados entre 1967 e 1976 anos.
  • Veterán B: nados antes de 1967.

 

Premios

Entregaranse trofeos aos 3 primeiros clasificados a partir da categoría benxamín no apartado feminino e masculino. Ademáis entregarase premio ao 1º e 1ª tudense clasificados no apartado absoluto.

Sortearase entre todos os participantes das categoría inferiores unha bicicleta en colaboración ca empresa VerdeAzul.

Colaboradores

  • Concellería de Deportes do Concello de Tui
  • Comisión de Festas de San Telmo
  • Agrupación Deportiva Baixo Miño
  • Protección Civil


Campo a través en Guitiriz

Resultados da clasificación por categorías. Clic aquí.


A alumna do CEIP Nº2 de Tui, Lucía Portela, e atleta do Club Atletismo Tui-Thermalia, proclamouse o pasado 23 de febreiro en Guitiriz campiona galega  de Campo a Través.

Lucía, unha atleta con gran proxección deportiva, xa se proclamara respectivamente campiona zonal no Rosal, o pasado mes de novembro e recentemente, tamén foi proclamaada campiona na proba que tivo lugar en Chenlo (O Porriño). Aquí está coas súas tres medallas e compañeiros de clase.

 


                                 





Campo a través provincial de Chenlo- O Porriño

Como sabedes, o domingo 17 é a data do Campo a  Través Provincial do programa XOGADE.  Esta vez toca na nosa zona deportiva, nun lugar inédito, na parroquia de Chenlo, en O Porriño.

Os equipos e atletas participantes xa están inscritos, e saíron das diferentes probas comarcales, da que a nosa celebrouse xa en novembro, como podedes comprobar máis abaixo.

Pinchando nesta imaxe podedes descargar o circuito e horarios das probas:

                                                          

  Indicación para chegar ao lugar

Moita sorte a tódolos participantes da nosa Agrupación!!!


CAMPO TRAVÉS CHENLO PORRIÑO


Campo a través de O Rosal

Menudo día!  Iso pensaban nais, pais, mestres, entrenadores, xente da organización, conductores...

O día non prometía   nada bo, co temporal de vento e choiva que había na primeira hora da mañá. Pero se calmou e poidemos realizar as distintas carreiras prácticamente sen choiva.

O circuito era sobre herba en toda a súa extensión, con percorridos dentro e fóra do campo de fútbol de A Canosa. Hai que agradecer o traballo de limpeza que fixeron dende a Comunidade de Montes. A pesares da choiva, non estaba en exceso blando, o que facilitou as carreiras.

A partir das 10:30 celebráronse as 8 carreiras, cunha asistencia excepcional de público que animou aos corredores e participou da festa do atletismo escolar que tódolos anos se repite nos diferentes concellos da nosa zona.

Nesta ocasións queremos transmitir o noso agradecemento ao Concello de O Rosal, que dispuxeron de todo o necesario para acadar o éxito, así como a Comunidade de Montes de San Miguel de Tabagón e a todas as persoas e entidades que colaboraron.


A continuación, deixamos unha montaxe de video que recolle os momentos vividos no día:


Os clasificados das distintas carreiras podes descargalos nos enlaces que veñen a continuación, e pronto poremos información gráfica. Estade atentos.

Benxamin Feminino           Alevín Feminino           Infantil Feminino          Cadete Feminino

Benxamin Masculino         Alevín Masculino          Infantil Mascuino          Cadete Masculino

Clasificación por equipos


___________________________________________________________________________________________________________________________


O día 24 de novembro teremos a proba de campo a través escolar deste curso.  Será no campo de fútbol de A Canosa, en San Miguel de Tabagón (O Rosal).



En pleno esteiro do Miño, un lugar fermoso, próximo ao de hai tres anos en A Guarda, e cunhas características similares. Terreo completamente horizontal, no que os participantes correrán sobre herba.
Aquí poderás consultar toda a información que precisas para participar na carreira:
Como chegar: Mira no mapa Google Maps a ubicación exacta do lugar:


Ver mapa más grande


Formulario de inscrición:    Podedes descargalo en formato xls (folla de cálculo) ou doc (documento de texto):

Inscrición campo a través XLS. Nun solo documento, con diferentes páxinas, inscribirase aos participantes do colexio en tódalas categorías.

Inscrición campo a través DOC. Haberá que enviar un documento por cada categoría

Os percorridos:

Temos definidos os percorridos das diferentes carreiras no recinto do campo de fútbol, e espazos exteriores do seu contorno. Haberá dúas saídas e unha única meta.  Podedes velos nas seguintes animacións:


 
benxamin feminino e masculino

alevín feminino
 
alevín masculino e infantil feminino
 

infantil masculino e cadete feminino

Cadete masculino

Folla para imprimir


Participantes:       Podedes presentar o número de participantes que queirades nas distintas categorías, segundo a convocatoria oficial, pero tendo en conta:

Tódolos alumnos que apuntedes deberán estar inscritos na aplicación informática da páxina de www.deporteescolargalego.org. Isto é necesario para asegurar a súa cobertura de seguro deportivo.                  .  


Cada equipo presentará un número ilimitado de atletas por categoría, en equipo único. A efectos de clasificación para o provincial, considerarase a puntuación obtida dos catro primeiros (tres na categoría de cadetes),  e se hai posibilidade de clasificar dous equipos, se tomarán para o segundo os resultados dos atletas 7º a 10º,  xa que cada equipo consta de 6 atletas.

Transporte: Debedes contactar connosco como máis tarde o luns, 19 de novembro para poder definir os transportes necesarios.

Para o transporte debedes coordinarvos connosco nos teléfonos 650602161 - 677777285.  Convén coñecer con certeza as prazas de autobus que precisa cada quen, como máis tardar, o martes día 23

Horarios: 

                                8:30     Apertura das instalacións
                                9:30     Apertura da Secretaría para entrega da documentación
                              10:15     Remate do prazo para modificacións nos inscritos
                              10:30     Proba de Benxamín Feminino
                              10:45     Proba de Benxamín Masculino
                              11:00     Proba de Alevín Feminino
                              11:15     Proba de Alevín Masculino
                              11:35     Proba de Infantil Feminino
                              11:55     Proba de Infatil Masculino
                              12:15     Proba de Cadete Feminino
                              12:40     Proba de Cadete Masculino

                              13:15     Entrega de premios
                              13:45     Remate da xornada

Premiosmedallas para os 10 primeiros clasificados en cada categoría (agás baixa participación), e trofeos para os tres primeiros equipos.

Avituallamento:  Os atletas participantes recibirán unha bolsa con bocadillo, auga e lácteo

Outras:  haberá unha carpa, en caso de choiva, para abrigar aos atletas cando non están en carreira.












CAMPO A TRAVÉS DE SALCEDA DE CASELAS





  Unha vez máis, a xornada de campo a través escolar foi un éxito en participación e organización.  O Concello de Salceda de Caselas, así como o grupo de voluntariado,  GRUMIR, e tódalas persoas que sempre botan unha man a esta Agrupación fixeron que se repetira unha nova festa do atletismo escolar con tódalas garantías de éxito.

Benvida ao Club de Remo Tui, que segue sumando participación no noso calendario.

Felicitacións tamén ao CEP Altamira, polo incremento de participación do alumnado deste Concello.

E por suposto, a tódolos demáis partcipantes de colexios ou clubes xa consolidados nas diferentes modalidades deportivas do noso calendario.


Clasificacións:

       Benxamin Feminino       Benxamin Masculino


       Alevín Feminino               Alevín Masculino


       Infantil Feminino              Infantil Masculino


      Cadete Feminino           Cadete Masculino


       Equipos














Deixaches atrás algunha prenda de roupa? Consulta na sección "Extravíos"
Galería de fotos:



































Formulario de inscrición:    Podedes descargalo en formato xls (folla de cálculo) ou doc (documento de texto):

Inscrición campo a través XLS. Nun solo documento, con diferentes páxinas, inscribirase aos participantes do colexio en tódalas categorías.

Inscrición campo a través DOC. Haberá que enviar un documento por cada categoría


Os percorridos:

Temos definidos os percorridos das diferentes carreiras no recinto do campo de fútbol, e pistas forestais dos arredores. Haberá unha única saída e meta, á que se accederá dende os dous sentidos, segundo carreira.  Podedes velos nas seguintes animacións:

 about:startpage 
  
 Planos para imprimir:

 

Tamén podes descargar un documento PDF:



Participantes:       Podedes presentar o número de participantes que queirades nas distintas categorías, segundo a convocatoria oficial, pero tendo en conta:
Tódolos alumnos que apuntedes deberán estar inscritos na aplicación informática da páxina de www.deporteescolargalego.org. Isto é necesario para asegurar a súa cobertura de seguro deportivo.                  .  

Cada equipo presentará un número ilimitado de atletas por categoría, en equipo único. A efectos de clasificación para o provincial, considerarase a puntuación obtida dos catro primeiros,  e se hai posibilidade de clasificar dous equipos, se tomarán para o segundo os resultados dos atletas 7º a 10º,  xa que cada equipo consta de 6 atletas.

Transporte: Debedes contactar connosco como máis tarde o luns, 21 de novembro para poder definir os transportes necesarios.

Para o transporte debedes coordinarvos connosco nos teléfonos 650602161 - 677777285.  Convén coñecer con certeza as prazas de autobus que precisa cada quen, como máis tardar, o martes día 23

Horarios: 

                                8:30     Apertura das instalacións
                                9:30     Apertura da Secretaría para entrega da documentación
                              10:15     Remate do prazo para modificacións nos inscritos
                              10:30     Proba de Benxamín Feminino
                              10:45     Proba de Benxamín Masculino
                              11:00     Proba de Alevín Feminino
                              11:15     Proba de Alevín Masculino
                              11:35     Proba de Infantil Feminino
                              11:55     Proba de Infatil Masculino
                              12:15     Proba de Cadete Feminino
                              12:40     Proba de Cadete Masculino
                              13:00     Remate das probas
                              13:15     Entrega de premios
                              13:45     Remate da xornada

Premiosmedallas para os 10 primeiros clasificados en cada categoría (agás baixa participación), e trofeos para os tres primeiros equipos.

Avituallamento:  Os atletas participantes recibirán unha bolsa con bocadillo, auga e lácteo

Outras:  haberá  espacios habilitados  para ter ocupados aos participantes e asistentes logo das carreiras.